זבובים

 הזבוב שחמטן - Sarcophaga spp.    

 תיאור:  בסוג זה מספר מינים. המינים הבולטים גדולים 12-15 מ"מ. הגוף זיפני, מוצק וצבעו אפור. על החזה 3 פסי אורך שחורים. בבטן משבצות כהות ובהירות לסירוגין, דמוי  דגם  של לוח שחמט. מחזור חיים:  ביצה שלוש דרגות , זחל, גולם ובוגר. הנקבה משריצה את הזחלים לחומר אורגני שמוצאו מן החי בשרים, צואה, פגרים ופצעים בבע"ח. ההתגלמות נעשית באדמה. משך התפתחות דור למעלה משבועיים ימים. היכן נמצא החרק:  הבוגרים מעופפים ונחים על פרחים, צואה, בשר ופגרים.  עלולים להעביר חיידקי מעיים ממקורות מזוהמים. הזחלים המתפתחים ברקמות חיות של בע"ח (ריממת) עלולים לגרום להם נזק. מומלץ להדביר:  כנגד הבוגרים ריסוס נקודתי וכנגד הרימות סניטציה.   

הזבוב בוהקן כחול - Calliphora sp.​

תיאור: שייך לקב' זבובי הבשר משפח'  Calliphoridae. זבוב בצבע כחול מתכתי בוהק בגודל 9-12 מ"מ. אוכלוסיות גדולות נראות על פרחים צואה פגרים וכד'.  נוהג לחדור לבתים תוך כדי זמזום חזק.                                             מחזור חיים: בעלי גלגול מלא ביצה שלוש דרגות זחל, גולם ובוגר. הנקבה מסוגלת להטיל עד כ-600 ביצים בחומר שמקורו מהחי, בפגרים של בע"ח, צואה, בשר או פצעים של בע"ח. התפתחות הזחלים נמשכת שבוע ימים והתגלמות בקרקע. התפתחות דור בקיץ 14 יום. היכן נמצא החרק:  הבוגרים מעופפים ונחים על פרחים, צואה, בשר ופגרים. עלולים להעביר חיידקי מעיים ממקורות מזוהמים. הזחלים המתפתחים ברקמות חיות של בע"ח (ריממת) ועלולים לגרום להם נזק. מומלץ להדביר:  כנגד הבוגרים ריסוס נקודתי וכנגד הרימות חיסול  מוקדי הדגירה או ריסוסם.   

הזבוב בוהקן ירוק -  Lucilia sericata​

תיאור: שייך לקבוצת זבובי הבשר משפח'  Calliphoridae. זבוב ירוק מתכתי בוהק בגודל 6-7 מ"מ. אוכלוסיות גדולות נראות על פרחים צואה פגרים וכד'. מחזור חיים: הגלגול מלא. ביצה שלוש דרגות זחל, גולם ובוגר. הנקבה מטילה כמה מאות ביצים לחומר מן החי, פגרים, הפרשות של בע"ח, פצעים של יונקים. הזחלים מתפתחים בתוך אתר ההטלה. מתגלמים בקרקע. זמן מחזור דור 8-10 ימים. היכן נמצא החרק:  הבוגרים מעופפים או נחים על פרחים, צואה בשרים ופגרים. עלולים להעביר חיידקי מעיים ממקורות מזוהמים, הופעתם מעידים על מצב סניטרי ירוד. הרימות המתפתחות ברקמות חיות של בע"ח (ריממת) עלולות להזיק במשק החי וחיות המחמד.  מומלץ להדביר: כנגד הבוגרים ריסוס נקודתי וכנגד הרימות חיסול מוקדי הדגירה או ריסוסם.      

...
...

שלח

שם

Thank You!

The form has been successfully sent.

תוכן ההודעה

טלפון

מייל

Jerusalem Pest Control

השאירו פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם​

לויס כלי נגינה

כתובת : דרך עכו 12 קרית ביאליק

שעות פעילות החנות : א'-ה'  11:00 - 20:00    ו'   10:00 - 14:00

טלפקס:  04-8724714

מייל: levismusical@gmail.com​

Jerusalem Pest Control   |   טלפון:  054-2001484 |מייל- jerusalem2227@gmail.com​